top of page

5 TIPŮ jak jednoduše tvořit návyky

Jestli se už nějakou dobu snažíš v něčem posunout, ale po nějaké době se zase ocitáš na začátku, tak je Ti už asi jasný, že děláš něco špatně.

Smutný, ale je to tak! 🙃 Ale nezoufej! Přináším Ti pár tipů, které Ti pomůžou přeměnit své cíle v realitu. 😉

Všichni jsme zažili, že jsme zhubli, ale jenom na chvíli. Třeba na léto nebo kvůli nějaké důležité události. A jak bylo „po“ , tak jsme zase přibrali. Nebo že nám partner nebo partnerka při blížícím se rozchodu naslibovali hory doly a vydrželo to sotva pár týdnů než se slibované chování vrátilo k původnímu 😕 Určitě taky všechny známe, že v práci nebo ve škole makáme jako diví třeba měsíc a pak polevíme.

Mně se v životě staly všechny tři případy a některé dokonce opakovaně 😝 No, ale kde je ta chyba? Co dělám špatně? Ptala jsem se vždycky! Určitě musí být nějaké cesta, jak vyladit partnerské soužití nebo jak se dlouhodobě držet svých cílů!

A naštěstí jsem zjistila, že je. 🤩 Je to cesta budování postupných návyků.


 

Protože to, co děláme jen krátkodobě,

nám nikdy nemůže přinést dlouhodobé výsledky!

 

Takže pokud chceme mít svou vysněnou postavu nebo se cítit energicky KAŽDÝ DEN SVÉHO ŽIVOTA, začněme pracovat na svých návycích.

Pokud chceme být lepší partnerkou/em, zaměřme se na návyky - činy, které můžeme a jsme ochotni dělat pravidelně. Ne jen okouzlit a pak zase uhasnout.


Ale vytvořit si takový pravidelný návyk NENÍ vůbec tak JEDNODUCHÉ, jak se může zdát.


Bohužel si nestačí říct: „Peťo, zítra začínám! „


To jsme taky určitě všichni zkusili 😝 Rozhodnutí ve stylu: zítra začnu jíst zdravě, zítra začnu cvičit, zítra už nebudou v mém životě žádné překážky a všechno půjde hladce. 😅 Nene, mozku, který má naše návyky pod kontrolou nestačí jen ŘÍCT. Je potřeba budování návyků trochu AKTIVNĚ podpoř